Genelge ve Sektör Duyuruları
Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi
ustok Mayıs Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

Duyuru Haber > Sigorta Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Konferansı Hk.
04.03.2019

Beğen / Favorilere Ekle

Uyuşmazlıkların, mahkemeye gitmeden çözüme kavuşturulmasına yönelik bir mekanizma olan  ‘arabuluculuk’ kavramı çerçevesinde, Türkiye Sigorta Birliği ile İstanbul Okan Üniversitesi işbirliğiyle ‘Sigorta Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk’ konulu panel 08 Mart 2019 tarihinde Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Sektörden katılımcıların yanı sıra hukukçuların da yoğun ilgi gösterdiği panelde, Birlik Genel Sekreteri Sn. M. Akif Eroğlu sigortalının arabulucudan önce sigorta şirketine başvurmasını önerdiği bir açılış konuşması yaptı. E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar