Genelge ve Sektör Duyuruları
Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi
ustok Nisan Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

Duyuru Haber > TSB Başkanı Sn. Can Akın Çağlar, “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Türkiye ve Global Perspektifler” konulu etkinlikte konuştu.
18.10.2018

Beğen / Favorilere Ekle

Marsh & McLennan bünyesinde faaliyetlerini sürdüren sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh,  ‘Yenilenebilir Enerji Sektöründe Türkiye ve Global Perspektifler’ konulu paneli 02 Ekim 2018 tarihinde Çırağan Sarayı’nda  düzenledi.

Sektörün paydaşlarının İstanbul’da bir araya geldiği etkinlikte, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Sn. Can Akın Çağlar konuşmacı olarak yer aldı. Sayın Çağlar, ürün çeşitliliğinin sektörün gelişimine fayda sağlayacağı odağında katılımcılara hitap ederek, enerji yatırımlarının üç önemli taşıyıcısının, yatırımcı, finansman ve sigorta olduğunu, söz konusu yatırımların hem finansal hem genel risklerden korunması adına, yaygınlığı henüz yeteri kadar olmayan ancak finansal sürdürülebilirliği sağlamak için parametrik sigorta enstrümanlarının da kullanımının artırılmasının ihtiyaç olduğu belirtti. 

 Çağlar, “Türk sigorta sektörünün, bugün üretiminin yaklaşık yüzde 50'sini motor branşından elde ederken gerek sektörün büyütülmesi gerekse ürün çeşitliliğinin artırılması için parametrik sigortalar, alacak sigortaları, siber risk sigortacılığı, katılım sigortacılığı gibi yeni ürünlerle hızla tanıştırılmalıdır.” dedi. 

E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar