Genelge ve Sektör Duyuruları
Haber Arşivi
Sektör Duyuru Arşivi
ustok Nisan Kasko Değer Listesi
Aracın Model Yılı:
Aracın Markası:
Aracın Tipi:
  • ARAÇ KODU:
  • ARAÇ KASKO BEDELİ:
Birligimiz üyesi sigorta sirketlerinin sigortaladiklari motorlu kara tasitlarinin kasko degerlerini belirlemelerinde yardimci olmak üzere, piyasa fiyatlari gözönüne alinarak saptanan ve sektör içi bir hizmet geregi Birlik üyelerine duyurulan bu fiyatlarin yapilacak islemlerde esas alinmasindan, TSB hiç bir sekilde sorumluluk kabul etmez.

Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD - Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.

DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

kapat

Duyuru Haber > TSB Başkanı Sayın Can Akın Çağlar 13. NART Risk Management Forum da açılış konuşması yaptı.
18.10.2018

Beğen / Favorilere Ekle

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği AŞ tarafından 13üncü kez gerçekleştirilen, NART Risk Management Forum, 10 Eylül 2018 tarihinde Hilton Istanbul Bosphorus Otel de gerçekleşti. Bu yıl, “ilaç ve kimya sektörlerinde risklerin yönetimi” temasıyla düzenlenen forumda, TSB Başkanı Sayın Can Akın Çağlar açılış konuşmacıları arasında yer aldı. 

Sigortacılık sektörünün 2017 yılında 130 milyar TL’lik fon yarattığından; 2017 yılsonu itibariyle de 46 milyar TL’lik prim üretimi karşılığında 28 milyar TL’lik hasar ödemesi gerçekleştirdiğini dile getiren Sayın Çağlar, diğer taraftan sektörün GSYH’nin 35 katı oranında teminat verdiğini, bu yönüyle ülke ve bireylerin varlıklarına koruma sağladığını vurgulayarak , sigorta sektörünün gelişmiş ülkelerle karşılaştırıldığında, gerek penetrasyon gerekse kişi başı prim üretimi açısından Türk sigorta sektörünün kat etmesi gereken çok yol olduğunu, bu kapsamda prim üretiminin trafik ve kasko ağırlıklı olduğu sektörün önümüzdeki dönemlerde siber risk sigortası, alacak sigortası gibi yenilikçi ürünlerle desteklenmesinin ve yurtdışı uygulamaların Türkiye’ye taşınmasının sektör açısından faydalı olacağını ifade etti.  E-BÜLTEN KAYIT
 
 
  • Kasko Değer Listesi
  • Motorlu Taşıt Vergisi
  • Resmi İstatistikler
    Resmi İstatistikler
  • Trafik Sigortası Rehber Tarifesi
  • Genel Şartlar